Seoses Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva suursündmusega oleme laenutanud raamatukogudest ja eraisikutelt üle 200 helikandja, ja mis põnevad leiud! Näiteks on meie käes Eestis avalikult vaid kahes eksemplaris saada olev Maailma Noortekoori plaat.

Aasta siis oli 1992 ning “Virmaliste” soolot laulis Tõnu Kaljuste juhatusel Annely Peebo! Toonases Eesti “sektsioonis” laulis veel üksjagu tuttavaid nimesid! 

Tegemist on ka plaadiga, kus esitati/salvestati teiste teoste hulgas ka “Raua needmine”, mis on üks välismaal enimesitatud Tormise teos ja mis sai oma levikule tugeva rahvusvahelise hoo sisse just sellelt plaadilt ja Maailma Noortekoori kontserdilt.

Mis on Kammerkoori Kolm Lindu jaoks eriliselt tore: üks toonane laulja on praegu meie enda sopran ja üks teine toonane laulja dirigeerib meid septembris “The Canticle of the Sun” kontserdil.

Kui soovid seda esitust Tartu lauluväljakul oma kõrvaga kuulata, siis märgi aga sündmus käbedasti oma kalendrisse ja anna killuke Tormise toetuseks ka Hooandjas! (o: https://www.hooandja.ee/projekt/veljo-tormis-90

Liitu sündmusega Facebookis: Veljo Tormis 90: Tartu lauluväljakul päikesetõusust -loojanguni