1000 paela

Alates 9. juulist kuni 6. augusti keskpäevani saavad linlased ja kõik teised külalised tuua Tartu Linnamuuseumi hoonetesse oma soovipaela, mis on mõeldud sümboolse kingina Veljo Tormisele või tema loomingule. Korraldusmeeskond seob paelad päev varem lauluväljaku pinkidele, millega märgistab ühtlasi ka ohutus kauguses olevaid istumiskohti.

  1. Vali välja kas üks või mitu kodus olevat paela. Paela värv, laius ega tegumood ei ole oluline, ent paela pikkus peaks olema 60 cm ning materjal selline, mis ilmastikule vastu peab. Pikkus on oluline selleks, et saaksime selle hõlpsalt lauluväljaku pingile siduda.
  2. Mõtle oma paela välja valides häid mõtteid.
  3. Too paelad kuni 6. augusti keskpäevani Tartu Linnamuuseumi ühte viiest hoonest (vt allpool).
  4. Palun tõmba muuseumis kohapeal näidatud plakatil üks kriips iga toodud paela kohta, et meil oleks paelte arvust jooksev ülevaade. Kui midagi jääb segaseks, küsi julgesti muuseumitöötajalt abi!
  5. Kui Sa tahaksid oma mõtted/soovid ka kirja panna, siis oled väga oodatud tooma muuseumisse ka paberil kirjutatud mõtted/soovid (või kirjutama need otse paelale). Kasutaksime neid 7. augusti eelses teavitustöös ning annaksime need pärast 7. augustit üle Veljo Tormise Virtuaalkesusele. Kui Sa lisad ka oma nime, siis palun arvesta, et kasutame seda kas täiskujul või initsiaalidena või eesnimena või muul sarnasel viisil.
  6. Muuseumis ei pea Sa ostma piletit, et pael ja paberil olev soov üle anda. Kohapeal on ootamas soovide korv, kuhu Sa need ise või valvelaua töötaja abiga panna saad.  
  7. Paelu saab muuseumitesse tuua muuseumite lahtiolekuaegadel kuni 6. augustini 2020 kell 12.00
  8. Korraldusmeeskond seob paelad lauluväljakule 6. augustil ning korjab need ära 7. augusti hilisõhtul.
  9. Eesmärk on koguda 1000 paela, seega võib julgesti tuua paelu kohe mitu!
Tartu Linnamuuseum
Narva mnt 23, Tartu (Ülejõe/kesklinn)
K–P kell 11–18
Tartu Laulupeomuuseum
Jaama 14, Tartu (Raadi)
T–L kell 11–18
KGB kongide muuseum
Riia 15b, Tartu (Karlova/kesklinn)
T–L kell 11–17
Oskar Lutsu majamuuseum
Riia 38, Tartu (Tammelinn)
kogumiskorv on väljas ukse kõrval ja seega “avatud” 24/7!
19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum
Jaani 16, Tartu (vanalinn)
K–L kl 11–17, P kl 11–15